Čo je XBODY

Tento koncept pochádza priamo z elektro-liečby, neskôr sa používal ako alternatíva cvičenia v kozmonautike a dnes sa využíva ako v profesionálnom športe tak v bežnej komercii. XBody využíva technológiu EMS (elektro-myo-stimulácia), ktorá aktivuje celé telo pomocou slabých elektrických impulzov (rovnakých, ako si vytvára telo samé) vysielaných cez oblek s elektródami. Pri cvičení s XBody zapojíme svaly veľmi intenzívne (80 impulzov/sekunda) a preto stačí 1 alebo 2x týždenne 20 minút a Vaše telo dostane potrebnú dávku tréningu, aby bolo pevné, aktívne a spaľovalo dostatok energie.Pri tradičnom cvičení posiela mozog prostredníctvom elektrických impulzov svalom signál, aby sa stiahli.  Avšak nie všetky svaly majú dokonalé prepojenie s mozgom a preto sa ťažšie rozvíjajú.

Tréningy so strojom XBody dokážu rozvíjať všetky dôležité skupiny svalov a taktiež zlepšujú motoriku. Vďaka elektrickým impulzom dokážu aktivovať aj menej vyvinuté svaly a pomôcť ich rýchlejšie rozvíjať.

Viac aktívnych svalov si vyžaduje viac energie, čo v konečnom dôsledku znamená aj zvýšené spalovanie kalórií, aj keď práve nebudete cvičiť! Počas elektrickej stimulácie sa používa prúd o sile miliampéra, čo pre človeka nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Tréning s prístrojom X Body je najnovšia generácia elektrostimulačných zariadení. Elektrické impulzy zasahujúce celé telo majú za následok intenzívne kontrakcie, ktoré by bolo ťažké dosiahnuť iba s koncentráciou sa na dvíhanie závažia. Oproti starším typom elektrostimulácie, pomocou prístroju X Body sú precvičované všetky hlavné svalové skupiny, dokonca aj hlboko uložené a stredné svaly. Ide o jedinečnú technológiu elektrostimulácie, ktorá bola vyvinutá pre účely kozmického výskumu. Systém je vhodný na to, aby v akejkoľvek polohe, aj pasívnej, pracoval na každom vašom svale.

Tréning s prístrojom X BODY je šetrný k šľachám a kĺbom, nikdy ich nepreťažuje. Statické cvičenie a silu impulzov je možné nastaviť podľa individuálnych potrieb pre každú časť tela. Po 20 minútach cvičenia sa klient cíti ako po 1,5 až 2 hodinovom tréningu v posilňovni. Počas tréningu klient zaťažuje len svalovú časť tela bez akejkoľvek záťaže šliach a kĺbov.

Elektrické impulzy zaistia, že v tele súčasne pracuje 90 % svalov. Výsledkom je vyššie spaľovanie tukov, nižšia hmotnosť, krajšie, súmerné telo, dobre tvarované svaly.

Prvý tréning

Klient na prvé cvičenie dostane špeciálne športové oblečenie (tričko a šortky), ktoré zadržiava vodu, aby sa impulz z elektród dostal vodivým prostredím do tela.

Cez toto oblečenie sa nasadí oblek s 9 pármi elektród a pásky s elektródami na ruky. Nasadenie všetkých elektród trvá cca 3 minúty.

Vesta sa pripojí k prístroju XBody a môžeme začať. Každý tréning začína nastavením hodnôt / sily impulzu jednotlivých partií tela. Nastavenie prebehne približne za minútu až dve, ale to už sa „cvičí“.

Tréner ukazuje potrebné cviky či polohy, kontroluje klienta a prípadne koriguje intenzitu v jednotlivých častiach tela. Klient je po celú dobu pod odborným dohľadom.

Kontaktujte ma

Máte záujem o konzultáciu alebo si chcete rezervovať termín? Rada sa s Vami porozprávam.

Sledujte MA

Máte otázky?

Scroll to Top